Co to jest brunch?

Co to jest brunch?

06.04.2023

Brunch to połączenie dwóch słów: breakfast (śniadanie) i lunch (lunch), co oznacza połączenie posiłków śniadaniowych i obiadowych w jeden, zazwyczaj spożywany w godzinach przedpołudniowych. 

Brunch - co to takiego?

Brunch jest popularnym zwyczajem w wielu krajach, zwłaszcza w krajach anglojęzycznych, gdzie jest to tradycyjny sposób na spędzanie weekendu z rodziną lub przyjaciółmi. Menu brunchu często składa się z różnych dań, takich jak jajka na różne sposoby, pieczone fasolki, wędliny, wypieki, sałatki, a także napoje, takie jak kawa, herbata, soki, koktajle i mimozy (prosecco z sokiem pomarańczowym).

Brunch to często spotykana forma jedzenia w restauracjach, kawiarniach i hotelach, które oferują specjalne menu brunchowe w weekendy. Jednakże, coraz częściej ludzie organizują także domowe brunch-e, aby spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi w bardziej kameralnej atmosferze.

Charakterystyczną cechą brunchu jest to, że pozwala na skonsumowanie sporej ilości jedzenia w jednym posiłku, dzięki czemu można zjeść obfite śniadanie i jednocześnie zaspokoić głód na dłuższy czas. Brunch to także dobry sposób na eksperymentowanie z różnymi potrawami i smakami, dzięki czemu można spróbować nowych dań, które zwykle nie są podawane na posiłkach śniadaniowych lub obiadowych.

Co ciekawe, brunch ma swoje korzenie w XIX-wiecznej Wielkiej Brytanii, gdzie był często spożywany przez bogatych ludzi w sobotnie poranki. W latach 30. XX wieku brunch stał się popularny w Stanach Zjednoczonych, a w latach 80. rozprzestrzenił się na cały świat.  Wiele osób uważa brunch za swoisty rytuał, który pozwala na spędzenie czasu z bliskimi w sposób zrelaksowany i nieformalny, a jednocześnie podnoszący na duchu i pozytywnie wpływający na samopoczucie.

Brunch - niedzielne spotkania towarzyskie 

Tak, Brunch może być również postrzegany jako niedzielne spotkanie towarzyskie, które pozwala na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi w przyjemnej i luźnej atmosferze. W wielu krajach brunch jest kojarzony z weekendowym wypoczynkiem, a spożywanie go jest często powiązane z relaksem i leniwymi porankami.

Podczas niedzielnego brunchu, goście często gromadzą się w restauracjach lub domach, aby zjeść posiłek, podzielić się przekąskami i pogadać przy kawie lub innych napojach. Menu brunchowe może zawierać różnorodne potrawy, takie jak jajka, bekon, wędliny, sałatki, wypieki, owoce, sery, a także koktajle i napoje alkoholowe, takie jak mimosa czy bloody mary.

Brunch to nie tylko okazja do jedzenia, ale także do spędzania czasu z bliskimi i rozmawiania, co sprawia, że jest to bardzo popularny zwyczaj wśród ludzi, którzy cenią sobie czas spędzany z rodziną i przyjaciółmi. Wiele osób uważa, że brunch to idealna okazja do odprężenia się po ciężkim tygodniu pracy i nabrania energii na nadchodzący tydzień.

Plac zabaw 

Niedzielny brunch towarzyski to idealna okazja, by spędzić czas w gronie przyjaciół i rodziny, delektując się wspaniałym jedzeniem i odpocząć od codziennych obowiązków. Jedną z atrakcji, której nie może zabraknąć na takim spotkaniu, jest plac zabaw dla dzieci. Dzięki temu, najmłodsi goście będą mogli bawić się w bezpiecznym miejscu, pod okiem rodziców lub opiekunów. Bezpieczne huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice i wiele innych zabawek sprawią, że dzieciaki nie będą się nudzić, a dorośli będą mogli zrelaksować się w miłej atmosferze. To doskonała okazja, by spędzić czas w gronie rodziny lub przyjaciół, podczas gdy najmłodsi bawią się na świeżym powietrzu. Zorganizuj niedzielny brunch towarzyski z placem zabaw dla dzieci i spraw, by każdy czuł się wyjątkowo!

Trasy spacerowe i biegowe 

Brunch towarzyski to nie tylko wspaniałe jedzenie, ale także wiele atrakcji dla osób lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu. Trasy spacerowe i biegowe to doskonałe rozwiązanie dla miłośników aktywności fizycznej. Dzięki nim, można odpocząć od codziennych obowiązków, wyruszyć na wędrówkę po okolicy i podziwiać piękno przyrody. W czasie niedzielnego brunchu, trasy spacerowe i biegowe są świetnym sposobem na aktywny wypoczynek w towarzystwie rodziny lub przyjaciół. W zależności od upodobań i kondycji, można wybrać krótszą lub dłuższą trasę i cieszyć się wspaniałymi krajobrazami oraz świeżym powietrzem. Nie czekaj, zorganizuj niedzielny brunch towarzyski z trasami spacerowymi i biegowymi i spędź aktywnie czas wśród najbliższych!

Rowery i kijki do nordic walking

Niedzielny brunch towarzyski to świetny pomysł na spędzenie czasu z bliskimi, a rowery i kijki do nordic walking to doskonałe atrakcje dla miłośników aktywności fizycznej. Dzięki nim, można w łatwy sposób połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli spędzić czas na świeżym powietrzu, poprawić kondycję i zrelaksować się w miłym towarzystwie. Podczas niedzielnego brunchu towarzyskiego, dostępne są rowery i kijki do nordic walking, które można wypożyczyć i ruszyć na przygodę. W zależności od preferencji i umiejętności, można wybrać łatwiejsze lub bardziej wymagające trasy i cieszyć się wspaniałymi krajobrazami oraz atmosferą towarzyską. To doskonała okazja, by spędzić niedzielę w aktywny sposób i cieszyć się życiem na świeżym powietrzu. Zorganizuj niedzielny brunch towarzyski z rowerami i kijkami do nordic walking i spędź czas w gronie najbliższych, aktywnie i wspaniale!

Teren zieleni z leżakami

W czasie niedzielnego brunchu, można wygodnie odpocząć, poczytać książkę lub po prostu delektować się ciszą i spokojem. Dodatkowo, teren zieleni z leżakami to doskonałe miejsce na piknik, czyli przyjemne jedzenie na świeżym powietrzu. Wszystko to w otoczeniu pięknej natury, która pozwala na oderwanie się od codziennych problemów i cieszenie się życiem. Nie czekaj, zorganizuj niedzielny brunch towarzyski i spędź czas wspaniale w otoczeniu przyrody i najbliższych!

Brunch - niedzielne spotkania biznesowe 

Brunch jako niedzielne spotkania biznesowe jest stosunkowo nowym trendem, który zyskuje na popularności wśród ludzi prowadzących biznes i przedsiębiorców. Takie spotkania mogą służyć do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, wymiany informacji i pomysłów, a także do rozwijania relacji z klientami lub partnerami biznesowymi w mniej formalnej atmosferze.

Podczas niedzielnego brunchu biznesowego, goście zazwyczaj gromadzą się w eleganckiej restauracji, aby zjeść posiłek, podzielić się pomysłami i omówić najnowsze trendy i wyzwania związane z branżą. Menu brunchowe może być dostosowane do preferencji i wymagań uczestników spotkania, a może obejmować takie dania, jak owoce morza, dania z grilla, różne rodzaje sałatek, wypieki, a także koktajle i napoje alkoholowe.

Brunch biznesowy pozwala na nawiązanie luźnych relacji i budowanie zaufania, co może przekładać się na korzystne kontakty biznesowe w przyszłości. Spotkanie w mniej formalnej atmosferze niż konferencje lub spotkania w biurze może być także bardziej relaksujące i sprzyjać kreatywności i wymianie pomysłów.

Integracja

Szukasz sposobu, by zintegrować zespół i zbudować silną relację z pracownikami? Niedzielny brunch towarzyski to idealna okazja na integrację w miłej i kameralnej atmosferze. To nie tylko czas na pyszne jedzenie i dobre rozmowy, ale również na zabawy i gry integracyjne, które pozwolą na lepsze poznanie się i spędzenie czasu w miłym towarzystwie. Nasi doświadczeni organizatorzy zajmą się wszystkim - od przygotowania menu po zapewnienie atrakcji i zabaw dla uczestników. Na terenie obiektu znajdują się przestronne miejsca do zabaw i rozrywki, a nasz zespół zadba o to, by każdy poczuł się dobrze i miał okazję nawiązać nowe relacje. Brunch towarzyski to nie tylko dobre jedzenie, ale przede wszystkim czas na integrację, zabawę i budowanie silnych relacji. Nie czekaj, zorganizuj niedzielny brunch towarzyski dla swojego zespołu i poczuj, jak wzrasta integracja i zaangażowanie w pracy!

Szkolenie, konferencje, warsztaty

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak w niekonwencjonalny sposób przeprowadzić szkolenie lub konferencję? Niedzielny brunch towarzyski to doskonała okazja na organizację nie tylko spotkań towarzyskich, ale również szkoleń, warsztatów i konferencji biznesowych. Nasza przestrzeń konferencyjna to idealne miejsce do przeprowadzenia spotkań biznesowych w niekonwencjonalnym stylu. Dzięki przestronnym i klimatyzowanym pomieszczeniom, nasza przestrzeń konferencyjna zapewni Ci i Twoim gościom odpowiednie warunki do pracy i rozwoju. Na miejscu zapewniamy również catering i dostęp do niezbędnego sprzętu multimedialnego, który pomoże w prezentacji materiałów szkoleniowych i konferencyjnych. Nasz zespół profesjonalistów zadba o to, by wszystko odbyło się sprawnie i zgodnie z harmonogramem, a nasi uczestnicy będą mieli okazję w niezwykły sposób połączyć przyjemne z pożytecznym. Nie zwlekaj, zorganizuj niedzielny brunch towarzyski z szkoleniem, konferencją lub warsztatem i doświadcz niepowtarzalnej atmosfery spotkań biznesowych!

Przestrzeń konferencyjna

Chcesz zorganizować niezapomniane niedzielne spotkanie towarzyskie w przestronnym i eleganckim wnętrzu? Zapraszamy do naszej przestrzeni konferencyjnej na niedzielny brunch towarzyski! Nasza przestrzeń to idealne miejsce do spotkań w gronie przyjaciół, rodziny lub biznesowych partnerów. Nasze przestronne i klimatyzowane pomieszczenia pomieszczą grupy od kilku do kilkudziesięciu osób. Możemy dostosować nasze wnętrza do różnego rodzaju potrzeb i wymagań, dzięki czemu zawsze spełnimy oczekiwania naszych gości. Nasza przestrzeń konferencyjna jest wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny, który ułatwi prezentacje i pokazy multimedialne, a także zapewni pełen komfort podczas spotkań biznesowych. Na miejscu zapewniamy również catering i profesjonalną obsługę, która zawsze służy pomocą i doradztwem. Daj nam szansę na zorganizowanie dla Ciebie i Twoich gości niezapomnianego niedzielnego brunchu towarzyskiego w przestrzeni konferencyjnej, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania!

Brunch menu

Brunch menu to menu specjalnie przygotowane na niedzielne spotkania towarzyskie, które łączy w sobie elementy śniadania i obiadu. Jest to połączenie wykwintnych smaków z eleganckim wystrojem, tworzącym przyjazną i swobodną atmosferę. Znajdziesz szeroki wybór potraw, w tym świeże owoce, warzywa, wypieki, dania mięsne i rybne, jajka, sałatki, przekąski, desery, a także napoje, takie jak kawa, herbata, soki owocowe i szampany. To doskonała okazja do zrelaksowania się i delektowania się pysznymi potrawami w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Jest to idealna forma spędzenia wolnego czasu w weekend, a także świetny pomysł na specjalne okazje, takie jak urodziny, rocznice czy wesela.

Czy marzysz o smakowitym i eleganckim brunchu w miłym towarzystwie? Nasze menu Brunch to odpowiedź na Twoje potrzeby! Nasze dania to połączenie klasycznych i nowoczesnych smaków, które zachwycą nawet najbardziej wymagających gości.

Wszystkie dania na naszym menu są przygotowywane ze starannie wyselekcjonowanych i świeżych produktów, dzięki czemu zachowują pełnię smaku i aromatu. Nasz brunch to idealne rozwiązanie na rodzinne spotkania, przyjacielskie biesiady czy też romantyczne randki. Dołącz do nas i spróbuj naszych pysznych dań już dziś!

Niedzielny brunch Warszawa

Czujesz się zmęczony i wyczerpany po całym tygodniu pracy? Przyjdź do naszej restauracji na niezapomniany niedzielny brunch w Warszawie i zregeneruj siły przed nadchodzącym tygodniem!

Nasza restauracja to miejsce, w którym możesz poczuć się wyjątkowo. Serwujemy wyśmienite dania, które zadowolą nawet najbardziej wymagające podniebienia. Nasze menu to połączenie tradycyjnych smaków z nowoczesnymi trendami kulinarnej sztuki.

Zapewniamy również przyjazną i relaksującą atmosferę, dzięki czemu możesz w pełni odpocząć i cieszyć się swoim czasem wolnym. Nasza restauracja posiada przestronne sale, które doskonale nadają się na spotkania biznesowe lub przyjęcia rodzinne.

Dla najmłodszych gości przygotowaliśmy wiele atrakcji, takich jak kącik zabaw i animatorzy, dzięki czemu dzieci będą się świetnie bawić, a Ty możesz cieszyć się wspaniałym jedzeniem w spokoju.

Nie zwlekaj dłużej, odwiedź naszą restaurację i poczuj się jak w domu. Zarezerwuj stolik na niedzielny brunch w Warszawie i ciesz się smakiem najlepszych dań w miłym i przyjaznym towarzystwie.

Zapraszamy!

Zostań z nami

#klubmilazegrzynek #klubmila

Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, Serwis wykorzystuje pliki cookies zapisywane w pamięci przeglądarki. Szczegółowe informacje na temat celu ich używania oraz możliwość zmian ustawień plików cookies znajdują się w Polityce prywatności.
Klikając AKCEPTUJĘ WSZYSTKIE, wyrażasz zgodę na korzystanie z technologii takich jak cookies i na przetwarzanie przez Platan Hotels & Resorts Sp. z o.o., Poleczki 23, 02-822, Warszawa Twoich danych osobowych zbieranych w Internecie, takich jak adresy IP i identyfikatory plików cookie, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). Zmiany ustawień plików cookies możesz dokonać w ustawieniach.

Zarządzaj ustawieniami dotyczącymi prywatności
Pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony

Pliki cookies niezbędne do działania usług dostępnych na stronie internetowej, umożliwiające przeglądanie ofert, dokonywanie rezerwacji, wspierające mechanizmy bezpieczeństwa m.in: uwierzytelnianie użytkowników i wykrywanie nadużyć.

Pliki cookies analityczne

Pliki cookies umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania przez użytkownika ze strony internetowej w celu optymalizacji jej funkcjonowania, oraz dostosowania do oczekiwań użytkownika,

Pliki cookies marketingowe

Pliki cookies umożliwiające wyświetlanie użytkownikowi treści marketingowych dostosowanych do jego preferencji, oraz kierowanie do niego powiadomień o ofertach marketingowych odpowiadających jego zainteresowaniom, obejmujących informacje dotyczące produktów i usług administratora strony i podmiotów trzecich.

Twoje preferencje nie zostały jeszcze zapisane